NEWS

Dôchodkové sporenia v Bitcoine naberajú na obrátkach

BITCOIN (BTC)
Dôchodkové sporenia v Bitcoine naberajú na obrátkach

TOP příspěvky

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov
WEXO

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov

Vstup na centralizovanú burzu je spolu s výborným výsledkom auditu a 8. miestom spomedzi platobných projektov, skve...

Čtěte více
Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Update)
BITCOIN (BTC) CRYPTOCURRENCY WEXO

Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Up...

Vyhľadajte vo Vašom okolí podnikateľov, ktorí akceptujú platbu Bitcoinom

Čtěte více
Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)
WEXO

Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)

Sobota plná noviniek a inovácii tentokrát v metropole východu!

Čtěte více

Dôchodky sú pre mnohých tvrdopracujúcich ľudí prioritou, obzvlášť pre členov odborov alebo hasičov, ktorí často riskujú svoje životy pre dobro komunity. Dominick Bei je vizionár, ktorý prináša nový pohľad na dôchodkové sporenia týmto profesijným skupinám pomocou konceptu Proof of Workforce. Tento neziskový projekt prináša zamestnancom, odborom a podnikom možnosť edukácie o Bitcoine, a tým otvára nové možnosti pre ich dôchodkové sporenia.

Hlavnou prednosťou konceptu Proof of Workforce je zameranie na finančné vzdelávanie a eliminácia obmedzení tradičných dôchodkových plánov. Tým pádom dáva jednotlivcom väčšiu kontrolu nad ich dôchodkovým sporením a umožňuje im investovať do Bitcoinu. Dominick Bei však svojím projektom sleduje ešte širšiu víziu – chce, aby dôchodkové sporenia neboli len prostriedkom investovania, ale aj nástrojom finančného vzdelávania.

Aj keď dlhodobé dopady investovania Bitcoinu do dôchodkových sporov sú stále predmetom diskusie, mnohí veria v jeho potenciál priniesť výrazne vyššie výnosy. Tieto vyššie výnosy by mohli zabezpečiť stabilnejšiu budúcnosť dôchodkových fondov a väčšie výhody pre ich príjemcov. Kombinácia konceptu Proof of Workforce s rastúcim záujmom o Bitcoin tak môže predstavovať novú éru v dôchodkovom sporení.

Srbský princ Filip vedie adopciu Bitcoinu v krajine

Srbia

V posledných rokoch svet sleduje narastajúci záujem o digitálne meny, pričom Bitcoin je v čele tejto revolúcie. Srbsko, krajina s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, sa teraz stáva súčasťou tejto digitálnej budúcnosti vďaka princovi Filipovi. Jeho vízia a iniciatívy, ako sú Jan3 a Aqua Wallet, ukazujú cestu k tomu, aby Bitcoin zakotvil v srbskej ekonomike.

Princ Filip nie je len symbolickou postavou v srbskej monarchii, je tiež vášnivým zástancom decentralizovaných finančných systémov. Vďaka svojim znalostiam a vplyvu sa snaží premostiť rozdiel medzi tradičnými finančnými inštitúciami a budúcnosťou, v ktorej Bitcoin zohrá kritickú úlohu. Srbsko, pod jeho vedením, môže byť vzorom pre ostatné krajiny, ako integrovať kryptomenu do národného hospodárstva.

Adopcia Bitcoinu môže priniesť Srbsku množstvo výhod. Okrem diverzifikácie ekonomiky môže Bitcoin zvýšiť finančnú inklúziu, posilniť ekonomickú odolnosť krajiny a vytvoriť nové obchodné príležitosti. S nástrojmi ako Aqua Wallet sa digitálne transakcie stanú prístupnejšími a bezpečnejšími pre občanov. V tejto novej ére, kedy sa Srbsko otvára možnostiam, ktoré prináša Bitcoin, je princ Filip kľúčovým aktérom, ktorý vedie krajinu k prosperite v digitálnom veku.

Francúzska reštaurácia prijíma len BTC platby pre ich prémiové menu

French Gastro

V posledných rokoch získava Bitcoin stále väčší význam, a hoci je to pre mnohých stále niečo, čo pôsobí ako odtrhnuté od skutočnosti, existujú miesta, ktoré sa snažia túto digitálnu menu prepojiť s tradíciou. Ako to dokázať lepšie než spojiť ju s niečím, čo je hlboko zakorenené v srdciach ľudí a zároveň široko uznávané?

V srdci francúzskej gastronómie, v meste Lyon, nájdeme reštauráciu Comptoir Brunet. Táto rodinná reštaurácia podáva tradičné lyonské pokrmy už od roku 1934 a v posledných rokoch pod vedením Benjamina Baldassiniho začala prijímať platby výhradne v Bitcoine pre svoje prémiové menu. Benjamin, vášnivý podporovateľ Bitcoinu, využil svoje IT zručnosti na inštaláciu vlastného Bitcoin uzlu a BTCPay Serveru, aby mohol zákazníkom ponúknuť jedinečnú skúsenosť platenia v tejto kryptomene. A aby podporil adopciu Bitcoinu ešte viac, spojil svoju reštauráciu s tradičným francúzskym apérom a vzácnym likérom Chartreuse. Ak chcete v Comptoir Brunet ochutnať tento exkluzívny nápoj, musíte zaplatiť v Bitcoine.

Toto zosúladenie tradície s modernými technológiami sa nestretáva len vo Francúzsku. Vďaka rastúcej popularite Bitcoinu sa na internete objavujú videá, ktoré ukazujú, ako ľudia z celého sveta platia v Bitcoine cez systém Lightning. Môžeme vidieť deti v El Salvadóre, ktoré si pomocou Bitcoinu kupujú Happy Meal, alebo fínsku smotánku, ktorá v srdci Fínska, v Helsinkách, platí za svoje pokrmy v Bitcoine. Je jasné, že Bitcoin postupne mení spôsob, akým svet vníma a používa peniaze.