NEWS

Prvá SMS sa ako NFT vydražila v Paríži. Telekom začal využívať Polkadot

DIGITAL ART NFT
Prvá SMS sa ako NFT vydražila v Paríži. Telekom začal využívať Polkadot

TOP příspěvky

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov
WEXO

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov

Vstup na centralizovanú burzu je spolu s výborným výsledkom auditu a 8. miestom spomedzi platobných projektov, skve...

Čtěte více
Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Update)
BITCOIN (BTC) CRYPTOCURRENCY WEXO

Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Up...

Vyhľadajte vo Vašom okolí podnikateľov, ktorí akceptujú platbu Bitcoinom

Čtěte více
Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)
WEXO

Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)

Sobota plná noviniek a inovácii tentokrát v metropole východu!

Čtěte více

Prvá SMS, odoslaná 3.12.1992, sa vydražila ako NFT za 107 000€ v Paríži. Správu s textom „Veselé Vianoce" dala do dražby britská spoločnosť Vodaphone

Správu s textom „Veselé Vianoce“ odoslal britský programátor Neil Papworth zo svojho počítača 3. decembra 1992 Richardovi Jarvisovi, vtedajšiemu riaditeľovi britskej telekomunikačnej spoločnosti Vodafone.

Jarvis dostal správu na svoj mobilný telefón Orbitel 901 počas vianočnej akcie spoločnosti. NFT je replikou pôvodného komunikačného protokolu, ktorý prenášal SMS, uviedla aukčná sieň. Neznámy kupec, ktorý mal platiť kryptomenou Ether, dostane aj digitálny rám s 3D animáciou prijímanej správy. (1)

Deutsche Telekom bude pracovať už so štvrtým blockchainom: T-Systems poskytne infraštruktúru používateľom, ktorí investujú do Polkadot a tiež sami zakúpili značný objem kryptomeny

Najväčšia telekomunikačná spoločnosť v Európe začína využívať interoperabilný rámec blockchainov Polkadot. Skupina Deutsche Telekom AG tiež nakúpila významné množstvo natívneho tokenu DOT.

Okrem toho sa telekomunikačný gigant prostredníctvom jednej zo svojich dcérskych spoločností – T-Systems Multimedia Solutions (MMS) – má stať aj validátorom Polkadot. Nie je to však prvýkrát, čo sa Deutsche Telekom podieľa na blockchainovom trhu.

Deutsche Telekom podporuje aj infraštruktúry pre mechanizmy konsenzu proof-of-stake u poskytovateľa služieb Oracle Chainlink. Okrem toho Deutsche Telekom nadviazal partnerstvo aj so sieťou DeFi Celo zameranou na mobilné zariadenia, ako aj s flow blockchainom od Dapper Labs. (2)

Sedem hráčov NFL dostalo v roku 2021 výplatu v kryptomenách. Využili tak zvýšenú ziskovosť Bitcoinu.

Najmenej sedem profesionálnych športovcov NFL si v roku 2021 nechalo vyplácať výplatu alebo odmeny v kryptomenách. S cieľom zlepšiť svoj zisk a zabezpečiť si dostatok bohatstva po skončení profesionálnej kariéry si hotovosť prevádzali na kryptomeny, alebo dostávali časť svojej výplaty priamo v Bitcoine. (3)

Zdroj: www.cnn.com (1) www.coinspeaker.com (2) www.cointelegraph.com (3)