NEWS

SAE spúšťa zónu voľného obchodu pre firmy s digitálnymi a virtuálnymi aktívami

DAO DIGITAL ASSET METAVERSE NFT WEB 3.0
SAE spúšťa zónu voľného obchodu pre firmy s digitálnymi a virtuálnymi aktívami

TOP příspěvky

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov
WEXO

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov

Vstup na centralizovanú burzu je spolu s výborným výsledkom auditu a 8. miestom spomedzi platobných projektov, skve...

Čtěte více
Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Update)
BITCOIN (BTC) CRYPTOCURRENCY WEXO

Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Up...

Vyhľadajte vo Vašom okolí podnikateľov, ktorí akceptujú platbu Bitcoinom

Čtěte více
Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)
WEXO

Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)

Sobota plná noviniek a inovácii tentokrát v metropole východu!

Čtěte více

SAE spúšťa zónu voľného obchodu pre firmy s digitálnymi a virtuálnymi aktívami

Ras Al Khaimah, jeden zo siedmich emirátov SAE, sa chystá spustiť bezplatnú zónu pre spoločnosti s digitálnymi a virtuálnymi aktívami, keďže prístup krajiny k odvetviu naďalej priťahuje globálnych krypto hráčov.

RAK Digital Assets Oasis (RAK DAO) bude vymedzená poskytovateľom služieb digitálnych a virtuálnych aktív, ako sú metaverse, blockchain, utility tokeny, virtuálne peňaženky, nezameniteľné tokeny (NFT), decentralizované autonómne organizácie (DAO), decentralizované aplikácie (DApps) a iné firmy súvisiace s Web3. Prihlášky pre tieto spoločnosti budú otvorené v druhom štvrťroku 2023.

„Budujeme slobodnú zónu pre spoločnosti budúcnosti,“ povedal šejk Mohammed bin Humaid bin Abdullah Al Qasimi, predseda Medzinárodného podnikového centra RAK. „Ako prvá “Free-trade” zóna na svete určená spoločnostiam s digitálnymi a virtuálnymi aktívami sa tešíme, že podporíme ambície podnikateľov z celého sveta.“

Podľa najnovšieho prieskumu Ripple, 97 % platobných spoločností verí v silu kryptomien

Ripple survey

Platobná sieť Ripple založená na blockchaine a organizácia Faster Payments Council (FPC) spolupracovali na správe „Transforming the Way Money Moves“(Transformácia spôsobu pohybu peňazí), ktorá poskytuje pohľad na globálne trendy krypto platieb.

Prieskum správy odhaľuje, že 97 % predplatiteľov FPC verí, že kryptomeny a technológia blockchain bude mať významnú úlohu pri sprostredkovaní rýchlejších platieb v nasledujúcich rokoch. Viac ako polovica opýtaných finančných manažérov verí, že väčšina obchodníkov bude akceptovať kryptoplatby do troch rokov.

Prieskum zdôrazňuje, že takéto optimistické predpovede pre prijatie kryptomien na určitých trhoch by mohli prameniť z riešení ako sú digitálne meny centrálnej banky (CBDC) alebo mobilné platby. Týmto prieskumom Ripple opätovne potvrdzuje potenciál technológií súvisiacich s kryptomenami stať sa kľúčovou súčasťou globálneho finančného systému. Súčasne však zdôrazňuje aj dôležitosť regulácií, ktoré umožnia bežné prijatie.


Napriek regulačným kontrolám, Coinbase naďalej rastie a inovuje

Coinbase acquisition

Akvizícia One River Digital Asset Management je súčasťou stratégie Coinbase stať sa významnejším hráčom v oblasti spravovania digitálnych aktív. ORDAM je registrovaná ako investičný poradca pod americkou komisiou pre cenné papiere a už predtým prijala investície od Coinbase na rozšírenie svojich operácií. V príspevku z 3. marca spoločnosť Coinbase uviedla, že One River Digital sa stala „nezávislou obchodnou spoločnosťou“ kryptoburzy a zmenila si názov na Coinbase Asset Management,.

Novonadobudnutá dcérska spoločnosť Coinbase Asset Management sa nepochybne zameria na príležitosti, ktoré predstavuje prekvitajúci krypto trh a vybuduje pre svojich zákazníkov diverzifikované portfólio digitálnych aktív. Akvizícia prišla po tom, čo Coinbase a skupina krypto firiem prerušili vzťahy so Silvergate kvôli vyšetrovaniu účasti na páde FTX. 

Tento krok naznačuje, že Coinbase vidí značný potenciál v rastúcom odvetví spravovania krypto aktív. Napriek regulačným kontrolám, Coinbase naďalej rastie, inovuje, ponúka nové produkty či služby, ako napríklad debetnú kartu Visa, ktorá používateľom umožňuje míňať kryptomeny v reálnom svete.