NEWS

Spotify testuje integráciu Web3 peňaženiek

CRYPTOCURRENCY NFT WALLET WEB 3.0
Spotify testuje integráciu Web3 peňaženiek

TOP příspěvky

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov
WEXO

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov

Vstup na centralizovanú burzu je spolu s výborným výsledkom auditu a 8. miestom spomedzi platobných projektov, skve...

Čtěte více
Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Update)
BITCOIN (BTC) CRYPTOCURRENCY WEXO

Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Up...

Vyhľadajte vo Vašom okolí podnikateľov, ktorí akceptujú platbu Bitcoinom

Čtěte více
Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)
WEXO

Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)

Sobota plná noviniek a inovácii tentokrát v metropole východu!

Čtěte více

Spotify testuje integráciu Web3 peňaženiek

Spotify rozširuje svoje pôsobenie v oblasti Web3 prostredníctvom testovania tokenizovaných playlistov na niekoľkých kľúčových trhoch. Švédsky hudobný gigant spolupracuje s herným ekosystémom Overlord a viacerými metaverse komunitami (Fluf, Moonbirds a Kingship). Tieto tokenizované playlisty môžu odomknúť iba používatelia s unikátnymi nezameniteľnými tokenmi (NFT) v ich Web3 peňaženkách na Spotify. 

Táto správa vyvolala nárast tokenov z hudobného Web3 prostredia, pričom domáca kryptomena Viberate (VIB) vzrástla o 33 %. Ďalšie tokeny, ako napríklad Audius (AUDIO) a Rhythm (RHYTHM), stúpli o 4% a 2,5%. 

Hudobný priemysel zostáva jedným z najlepších prostredí pre adaptáciu kryptomien. K tomu napomohlo aj nedávne uzavretie partnerstva medzi Fountain a Zebedee, ktoré  umožnilo mikroplatby Bitcoinom pre poslucháčov podcastov. Rovnako tak k tokenizácii v hudobnom priemysle napomohla aj februárová ponuka royalty práv pre NFT z hitu Rihanny.

Krajiny G20 rokujú o budovaní globálnych reforiem v oblasti kryptomien

Summit najväčších svetových ekonomík G20 oznámil, že jednotlivé krajiny budú spolupracovať na vytvorení noriem pre globálnu reguláciu kryptomien. Súčasťou summitu v Indii boli aj 3 nadnárodné inštitúcie, ktoré prispejú k rozhodnutiu v septembri tohto roku. Rada pre finančnú stabilitu (FSB), Medzinárodný menový fond (IMF) a Banka pre medzinárodné zúčtovanie (BIS) predložia svoje odporúčania a podrobné správy, ktorými sa bude tento regulačný rámec riadiť. Diskusie sa sústredili na kľúčové priority v oblasti finančnej stability. Predmetom stretnutia boli aj regulácie vrátane zváženia rizík súvisiacich s adaptáciou. 

Vo vyhlásení G20 sa zdôrazňuje význam globálnej spolupráce pri riešení výziev, ktoré predstavujú kryptomeny. Indická ministerka financií tiež vyzvala na koordinované úsilie o lepšie pochopenie makroekonomických dôsledkov kryptomien, ktoré by sa mali využiť na vypracovanie celosvetových reforiem. Výbor krajín sa domnieva, že koordinovaný a komplexný politický prístup ku kryptoaktívam je nevyhnutný. 

Francúzsko spúšťa krypto platby v obchodoch vďaka spolupráci s Binance

Trend “mainstreamového” prijímania kryptomien a digitálnych služieb pokračuje, pričom stále viac spoločností prepája tradičné finančné riešenia (TradFi) s decentralizovanými finančnými riešeniami (DeFi). Nedávno bol ohlásený nový pilotný program krypto burzy Binance a poskytovateľa služieb kreditných kariet Ingenico, ktorý umožňuje krypto platby v obchodoch prostredníctvom služby Binance Pay. Úspech tohto pilotného programu vydláždi cestu ďalším partnerstvám medzi tradičnými finančnými inštitúciami a krypto spoločnosťami, čím sa ďalej posunie prijatie kryptomien ako platobného prostriedku.

Zariadenia v obchodoch zvyčajne vyžadujú určitú formu špeciálnej integrácie, predtým, ako môžu akceptovať kryptomeny. Partnerstvo spoločností Binance a Ingenico však viedlo k vývoju zariadenia "všetko v jednom", čo uľahčí obchodníkom a spotrebiteľom zapojenie sa do systému.