NEWS

Tokeny spojené s umelou inteligenciou sú aktuálne horúcou témou kryptokomunity.

BLOCKCHAIN CRYPTOCURRENCY METAVERSE NFT
Tokeny spojené s umelou inteligenciou sú aktuálne horúcou témou kryptokomunity.

TOP příspěvky

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov
WEXO

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov

Vstup na centralizovanú burzu je spolu s výborným výsledkom auditu a 8. miestom spomedzi platobných projektov, skve...

Čtěte více
Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Update)
BITCOIN (BTC) CRYPTOCURRENCY WEXO

Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Up...

Vyhľadajte vo Vašom okolí podnikateľov, ktorí akceptujú platbu Bitcoinom

Čtěte více
Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)
WEXO

Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)

Sobota plná noviniek a inovácii tentokrát v metropole východu!

Čtěte více

Svet NFT dostáva už aj fyzickú podobu. Dubaj otvoril svetovo prvú interaktívnu predajňu.

Prežitie medvedieho trhu v roku 2022 s viac ako 100 miliónmi transakcií ukazuje, že trh NFT tu zostane. A vzhľadom k ambicióznym cieľom Dubaja stať sa jednou z 10 najlepších svetových ekonomík v metaverze, táto Arabská metropola predstavuje ideálny východiskový bod pre vzdelávanie ľudí o rodiacej sa technológii. No masové prijatie tejto technológie vyžaduje viac ako len premenu fyzického úsilia na digitálny tovar. Vyžaduje to obojsmernú interakciu medzi fyzickým a digitálnym svetom. To je dôvod, prečo spoločnosť ftNFT predstavila svoj svetovo prvý fyzický obchod pre digitálne predmety.

Dubaj, priekopnícke kryptocentrum, predstavilo nový pohľad na nezameniteľné tokeny spustením dokonca dvoch pobočiek, ktoré ponúkajú nové spôsoby interakcie s NFT.

Oba obchody totižto disponujú "photo booth out - avatar booth in". Návštevníci môžu vstúpiť do kabíny a v priebehu niekoľkých sekúnd vytvoriť 3D repliky seba samých. Následne ich vedia použiť ako avatarov vo virtuálnom svete a tak poskytnúť hlbší zážitok z metaverzu.

Návštevníci si tiež môžu jednoducho vytlačiť svoje obľúbené NFT na tričká, hrnčeky alebo plagáty. V podstate si tak môžu vytvoriť svoj vlastný produkt bez toho, aby museli opustiť pobočku. Tlačením svojho digitálneho umenia do rôznych foriem umožňuje tvorcom NFT rozšíriť svoju prítomnosť v reálnom svete.

Aj napriek zákazu kryptomien, Čína spúšťa výskumné stredisko pre inovácie v oblasti blockchainu.

Navzdory pretrvávajúcemu zákazu kryptomien sa Čína stále snaží podporovať blockchainové technológie. Miestna vláda sa dokonca rozhodla, že spustí národné centrum pre inovácie v oblasti technológií blockchainu, priamo v hlavnom meste Pekingu.
 

Podľa správ denníka China Daily z 8. februára, toto inovačné centrum vytvorí výskumnú sieť s miestnymi univerzitami a blockchainovými podnikmi, s cieľom do hĺbky preskúmať výhody spomínanej technológie. Plody výskumu sa použijú na digitalizáciu Číny a dodatočné rozšírenie jej technologického priemyslu.

Spolu s výskumom blockchainu je pre čínsku vládu prioritou aj vývoj digitálnej meny centrálnej banky. Pre prijatie ich vlastného digitálneho jüanu v krajine, vláda rozdala e-CNY v hodnote miliónov dolárov po celej krajine. Avšak, kumulatívne transakcie e-CNY v októbri 2022 prekročili iba 100 miliárd jüanov (14 miliárd USD).

Bývalý výkonný riaditeľ Čínskej ľudovej banky, nedávno vyzval krajinu, aby prehodnotila svoje prísne obmedzenia týkajúce sa kryptomien. Tento bývalý predstaviteľ tvrdí, že trvalý zákaz kryptomien by mohol viesť k mnohým prepásnutým príležitostiam spojených s obnovou finančného systému, vrátane inovácií, ktoré súvisia s blockchainom a tokenizáciou.

Narastá záujem o tokeny podporované umelou inteligenciou.

Nedávny nárast cien AI tokenov je horúcou témou vo svete kryptomien. Vývoj umelej inteligencie a jej potenciálnych aplikácií, od samojazdiacich áut až po autonómne mestá, vyvolal záujem nielen inštitucionálnych investorov, ale aj kryptotraderov. Oficiálne uvedenie chatbota ChatGPT od OpenAI, ktorý získal 10 miliárd dolárov od Microsoftu pri celkovej valuácii 29 miliárd dolárov, ešte viac podporili tento trend.

Podľa prominentných kryptotraderov na Twitteri by AI-podporované tokeny mohli byť ťažnou silou pri najbližšom “bull-markete”. A nedávny nárast týchto tokenov tento názor podporuje, keďže v poslednom týždni zaznamenali priemerný nárast o 80%. Medzi najziskovejšími tokenmi sú platformy ako Alethea's artificial liquid intelligence (ALI), fetch.ai (FET) a SingularityNET (AGIX), ktoré vzrástli až o 220%.

Napriek tomu, niektorí trhoví analytici sú opatrní v súvislosti s “AI hypom” a tvrdia, že komunita by mala byť vedomá, že niektoré trendy na trhu s kryptomenami môžu byť krátkodobé.

Aj keď budúcnosť AI projektov zostáva neistá, situáciu na túto tému budeme pozorne sledovať, aby sme Vám mohli priniesť najnovšie správy a postrehy.