NEWS

Ukrajina kupuje nepriestrelné vesty a okuliare na nočné videnie pomocou kryptomien

ALTCOIN ATH BITCOIN (BTC) BLOCKCHAIN HARDWARE WALLET CRYPTOCURRENCY ADDRESS
Ukrajina kupuje nepriestrelné vesty a okuliare na nočné videnie pomocou kryptomien

TOP příspěvky

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov
WEXO

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov

Vstup na centralizovanú burzu je spolu s výborným výsledkom auditu a 8. miestom spomedzi platobných projektov, skve...

Čtěte více
Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Update)
BITCOIN (BTC) CRYPTOCURRENCY WEXO

Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Up...

Vyhľadajte vo Vašom okolí podnikateľov, ktorí akceptujú platbu Bitcoinom

Čtěte více
Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)
WEXO

Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)

Sobota plná noviniek a inovácii tentokrát v metropole východu!

Čtěte více

PREHĽAD TÝŽDŇA: Vo švajčiarskom meste Lugano bude bitcoin „de facto“ zákonným platidlom. Počet „non-zero“ bitcoinových peňaženiek prekročil nové maximum 40 miliónov.

Vo švajčiarskom meste Lugano bude bitcoin „de facto“ zákonným platidlom

Švajčiarske mesto Lugano, ktoré je „hlavným mestom“ taliansky hovoriaceho južného Švajčiarska, prijíma platby daní v kryptomenách. Vedenie mesta zároveň chce, aby podniky pôsobiace v meste prijímali platby kryptomenami pri každodenných transakciách.

S cieľom stať sa hlavným európskym mestom blockchainu založila mestská správa v spolupráci s poskytovateľom stablecoinov Tether (USDT) aj špecializované centrum pre prijatie blockchainu - Center of Excellence for Blockchain Adoption.

Zámerom spolupráce je demonštrovať reálne prípady použitia blockchainu jeho praktickým použitím v miestnej komunite, vrátane prijatia platieb v kryptomenách a experimentovania s blockchainovými riešeniami v mestskom meradle. Tether a mesto špecificky plánujú implementovať Lightning Network, druhú vrstvu pridanú do blockchainu Bitcoinu (BTC), aby prekonali prekážky škálovateľnosti svojej mestskej krypto-infraštruktúry.

Počet „non-zero“ bitcoinových peňaženiek prekročil nové maximum 40 miliónov

On-chain štatistiky naznačujú pozitívny sentiment pre Bitcoin (BTC), pretože adresy s nenulovým zostatkom BTC dosiahli historické maximum.

Navyše, tie peňaženky s kladným zostatkom BTC čoraz viac držia svoje mince. Počet adries s nenulovým zostatkom prudko rástol v rokoch 2019 a 2020 až do polovice roku 2021, keď sa zdalo, že rast klesol na približne 35 miliónov adries. Rast v tejto metrike sa však od začiatku roka 2022 prudko zvýšil, čo viedlo k novému historickému maximu 40 276 163.

Náhly nárast ponuky BTC, ktorý bol naposledy aktívny pred tromi až piatimi rokmi, sa zhoduje s vrcholom posledného rozšíreného býčieho trhu na začiatku roka 2018.

Ukrajina kupuje nepriestrelné vesty a okuliare na nočné videnie pomocou kryptomien

Niektorí vojenskí dodávatelia na Ukrajinu akceptujú kryptomeny, uviedla ukrajinská vláda. Ukrajina využíva kryptomeny po tom, čo Rusko koncom februára vtrhlo na jej územie. Pre Ukrajinu už bolo darovaných viac ako 60 miliónov dolárov v bitcoinoch (BTC), éteroch (ETH) a iných kryptomenách. Časť týchto prostriedkov vláda okamžite minula na palivo, jedlo a iné zásoby – vrátane vybavenia pre vojakov, ako sú nepriestrelné vesty a nočné videnie pre vojakov.

Ukrajinské ministerstvo digitálnej transformácie uľahčuje nákup vojenského vybavenia na základe požiadaviek ministerstva obrany, povedal námestník ministra Alex Bornyakov. Ukrajina pritom zároveň len nedávno legalizovala bitcoin a iné kryptomeny.