NEWS

Využitie čistej energie pri ťažení Bitcoinu presahuje 50%, čo láka veľké spoločnosti

BITCOIN (BTC) BLOCKCHAIN MINING WEB 3.0
Využitie čistej energie pri ťažení Bitcoinu presahuje 50%, čo láka veľké spoločnosti

TOP příspěvky

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov
WEXO

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov

Vstup na centralizovanú burzu je spolu s výborným výsledkom auditu a 8. miestom spomedzi platobných projektov, skve...

Čtěte více
Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Update)
BITCOIN (BTC) CRYPTOCURRENCY WEXO

Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Up...

Vyhľadajte vo Vašom okolí podnikateľov, ktorí akceptujú platbu Bitcoinom

Čtěte více
Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)
WEXO

Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)

Sobota plná noviniek a inovácii tentokrát v metropole východu!

Čtěte více

Podľa nedávnej správy analytika Bloombergu Jamieho Couttsa sa podiel obnoviteľnej energie využívanej pri ťažbe Bitcoinu vyšplhal nad 50%. Tento pozitívny trend je podporovaný odchodom ťažiarov z Číny po zákaze ťažby v roku 2021 a súčasným smerovaním niektorých štátov k využívaniu prebytočnej a nevyužitej energie na ťažbu tejto kryptomeny. Tento vývoj by mohol mať významný dopad na rozhodnutia veľkých spoločností týkajúce sa adopcie Bitcoinu.

Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, v minulosti uviedol, že jeho firma znovu zavedie platby v Bitcoinoch, keď bude približne 50% ťažby realizované prostredníctvom čistých energetických zdrojov s "pozitívnym budúcim trendom". Krajiny ako El Salvador, Bhután, Omán a Spojené arabské emiráty už investujú do ťažby BTC, čo naznačuje, že sme možno na prahu veľkého kroku smerom k širšej adopcii kryptomeny na globálnej úrovni.

Hoci Musk zatiaľ oficiálne neoznámil obnovenie BTC platieb pre Teslu, tento ekologický posun v ťažbe Bitcoinu je v súlade s hodnotami mnohých európskych a svetových spoločností, ktoré prioritizujú udržateľnosť a čisté energetické zdroje. Tento pozitívny trend v ťažení Bitcoinu by mohol prilákať spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na "zelené" a udržateľné technológie, čím by sa otvorili nové možnosti pre ekosystém kryptomien.

Podniky integrujúce Web3 na riešenie obchodných problémov sú na vzostupe

Web3

Aj keď v krypto priestore stále dominujú špekulanti zameraní na ceny tokenov, situácia sa mení. Vedúci oddelenia Web3 v Google Cloud, James Tromans, poukazuje na rastúci záujem podnikov o potenciál Web3 technológií v riešení obchodných problémov. Google Cloud ponúka službu Blockchain Node Engine, ktorá umožňuje užívateľom prístup k blockchainovým dátam, tvorbu inteligentných kontraktov a prevádzkovanie decentralizovaných aplikácií. Napriek medvediemu trhu spoločnosť zaznamenáva silný dopyt od podnikov, ktoré chcú integrovať blockchainovú technológiu, aby zefektívnili svoje operácie a otvorili nové príjmové prúdy.

Tromans vyzýva k preorientovaniu pozornosti od tokenov k obchodnej logike inteligentných kontraktov, ktoré môžu priniesť inovácie, znížiť prevádzkové náklady a otvoriť nové príjmové prúdy. "Je čas prestať sa zameriavať len na tokeny a začať riešiť skutočné obchodné problémy".

Avšak, pre masové prijatie Web3 je nevyhnutné zlepšiť používateľskú skúsenosť. Tromans poukazuje, že technológia musí byť pre bežných užívateľov "neviditeľná". "Musíme abstrahovať súkromné kľúče, aby technológia bola prístupná pre všetkých" a pritom zdôrazňuje potrebu vytvárať riešenia, ktoré uľahčia užívateľom obnovu súkromných kľúčov a zabezpečia lepšiu starostlivosť o ich dáta.

Americkí zákonodarcovia presadzujú legislatívu blokujúcu digitálny dolár

Digital dollar

Dňa 20. septembra sa Výbor pre finančné služby amerického Snemu zíde na zasadnutí, kde budú diskutovať o dvoch návrhoch zákonov týkajúcich sa potenciálneho digitálneho dolára. Prvý z nich by zakázal Federálnej rezerve testovať pilotné programy pre CBDC bez schválenia Kongresom. Druhý návrh zákona by zakázal bankám FEDu ponúkať určité produkty alebo služby priamo jednotlivcom a zamedzila by používanie CBDC pre menovú politiku, či iné účely.

Táto iniciatíva prichádza v čase, keď Federálna rezerva San Francisca začala hľadať odborníkov na technické pozície pre projekt CBDC, čo naznačuje, že digitálny dolár je stále "na stole". Napriek tomu, že FED nedávno poprel akékoľvek rozhodnutie o vydávaní CBDC, zdôraznil, že by tak urobil len s autorizačným zákonom. Tento krok je v súlade s názormi prezidentských kandidátov Roberta F. Kennedyho Jr. a Rona DeSantisa, ktorí sa otvorene postavili proti zavedeniu CBDC v USA z dôvodu obáv týkajúcich sa finančného súkromia.

Debata o digitálnom dolári vyvoláva kontroverzné diskusie v USA. Zatiaľ čo niektorí prezidentskí kandidáti vyjadrujú obavy z finančného súkromia, zástanci CBDC argumentujú, že by to pomohlo udržať globálny význam dolára. Na druhej strane, zákaz CBDC by mohol pozitívne ovplyvniť Bitcoin, ktorý je často označovaný za "slobodné peniaze" a stojí v protiklade k centralizovanej povahe CBDC. Mnohí veria, že takýto krok by mohol posilniť pozíciu Bitcoinu ako decentralizovanej alternatívy k tradičným menám.