Vstup na centralizovanú burzu je spolu s výborným výsledkom auditu a 8. miestom spomedzi platobných projektov, skve...
Čtěte víceVyhľadajte vo Vašom okolí podnikateľov, ktorí akceptujú platbu Bitcoinom
Čtěte víceSobota plná noviniek a inovácii tentokrát v metropole východu!
Čtěte víceRusko sa môže čoskoro stať najnovšou krajinou, ktorá uzná kryptomeny ako formu meny, keďže vláda a centrálna banka krajiny dosiahli dohodu o tom, ako regulovať digitálne aktíva, naznačujú správy miestnych médií.
„Vláda a centrálna banka Ruska sa dohodli na budúcom režime pre obeh kryptomien v Rusku. Do 18. februára pripravia návrh zákona o obehu digitálnych mien v Ruskej federácii, v ktorom sú kryptomeny uznávané ako analógy mien, a nie digitálne finančné aktíva,“ uviedli na Twitteri ruské noviny Kommersant.
Podľa správy bude obeh kryptomien v právnom sektore možný len s úplnou identifikáciou prostredníctvom bankového systému alebo licencovaných sprostredkovateľov. (1)
Do roku 2026 bude 25 % ľudí tráviť aspoň jednu hodinu denne v metaverze prácou, nakupovaním, vzdelávaním a/alebo zábavou. Vyplýva to z prieskumu agentúry Gartner. „Dodávatelia už vytvárajú spôsoby, ako môžu používatelia replikovať svoje životy v digitálnych svetoch,“ povedal Marty Resnick, viceprezident pre výskum v Gartner. „Od návštevy virtuálnych tried až po nákup digitálnych pozemkov a výstavbu virtuálnych domov, tieto aktivity sa v súčasnosti vykonávajú v oddelených prostrediach. Nakoniec sa budú odohrávať v jedinom prostredí – metaverze – s viacerými cieľmi naprieč technológiami a skúsenosťami.“
Gartner definuje metaverse ako kolektívny virtuálny zdieľaný priestor, vytvorený na virtuálne vylepšenej fyzickej a digitálnej realite. Virtuálny svet metaverse poskytuje vylepšené pohlcujúce zážitky nezávisle na zariadení. Prístupný je prostredníctvom akéhokoľvek typu zariadenia, od tabletov až po displeje namontované na hlave. Keďže metaverse nebude vlastniť žiadny predajca, Gartner očakáva, že bude mať virtuálnu ekonomiku postavenú digitálnymi menami a nezameniteľnými tokenmi (NFT). Metaverse podľa Gartner ovplyvní každý podnik, s ktorým spotrebitelia komunikujú každý deň. (2)
Blockchain Cardano zaznamenal za posledný rok výrazný rast, čo dokazuje nárast počtu peňaženiek, ktoré obsahujú natívny token siete ADA. 24. decembra 2021 bol celkový počet peňaženiek Cardano 2,5 milióna. Odvtedy pribudlo viac ako 500 000 peňaženiek ADA. Presne k 3. februáru bol celkový počet ADA peňaženiek 3 002 727, čo ukazuje, že v priebehu času bolo denne pridaných viac ako 12 200 peňaženiek, čo viedlo k nárastu celkového počtu peňaženiek o 20,1 %.
Významný 3-miliónový míľnik bol dosiahnutý v čase, keď sa sieť teší rastu vďaka mnohým aktualizáciam, pričom kryptomena ADA stúpa a stáva sa šiestou najväčšou kryptomenou na svete podľa trhovej hodnoty.(3)